• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дізнайся більше

Легенда про літо

/Files/images/42523140.jpg

Колись давним-давно, коли не було ще на світі нічого, крім піску, жила собі одна дівчина, звали її Літо. Одного разу вирішила Літо обійти навколо планети — подивитися на той світ. Довго йшла дівчина. Проходили дні й роки, хвилини й години. І тут Літо не витримала і, впавши на збиті коліна, голосно заплакала. Сльози покотилися по волоссю, рясно змочивши його. Згодом через кілька хвилин Літо знову підвелася на ноги і від втоми струхнула волоссям. Декілька крапель сліз скотилося з кісок дівчини і впало на гарячий пісок. На тому місці, де впали сльозинки, із землі піднялося кілька ниточок зеленого кольору — це була перша трава. Щойно Літо це побачила — від радості сильно замахала волоссям, і на землю полився рясний дощ Літніх сліз. Тут земля затряслась і з піску виросли великі й малі дерева. Каміння ж перетворилося на тварин. Тоді Літо відрізала один кучерик із своєї коси і кинула на землю. Вмить із кожної волосинки утворилися люди. Отак завдяки Літу наша земля стала гарною і зеленою. Давайте ж збережемо її такою!

Автор Микола КОВАЛЕНКО, с.Угли Сарненського району http://www.gazeta.rv.ua/article/5022/

/Files/images/1331157252.jpgВипадкове відкриття десятирічної школярки

Десятирічна школярка, виконуючи завдання вчителя, випадково винайшла раніше невідому молекулярну структуру – нову речовину, яка можливо допоможе у створенні нових методів накопичення енергії.

П'ятикласниця Клер Лейзен з американського міста Канзас-сіті відвідує школу, що працює за методикою Марії Монтессорі. На одному з уроків вона та її ,отримали завдання – зібрати моделі молекул із кольорових кульок-"атомів" і пластикових паличок – хімічних зв'язків.

Клер зібрала з деталей – "атомів" азоту, кисню та вуглецю – конструкцію, яка здалася її вчителю Кеннету Беру дуже дивною. Він зв'язався електронною поштою зі своїм приятелем Бобом Зеллнером, професором хімії з університету, і переслав йому фотографію дивної конструкції.

Зеллнер не зміг відразу відповісти своєму другові, чи відома хімікам ця речовина. Науковець вивчив базу даних статей, де зберігаються наукові праці з хімії з 1904 року, і знайшов лише одну статтю, де згадувалося ця речовина – тетранітратоксікарбон.

Проте у вигаданій школяркою структурі атоми були розташовані в іншому порядку, відтак хімічні властивості цієї молекули мали бути іншими.

Б.Зеллнер, який займається комп'ютерним моделюванням нових хімічних сполук, досліджував структуру і дійшов висновку, що ця речовина може використовуватися для збереження енергії.

Він зазначив, що вона містить такі ж групи атомів, як нітрогліцерин – потужна вибухівка.

Можливо, Клер насправді винайшла новий тип вибухівки, а може, щось інше. Науковець надіслав статтю про нову речовину в журнал Computational and Theoretical Chemistry. У результаті Клер Лейзен стала співавтором наукової статті у віці десяти років.

Чи можна поліпшити пам'ять?

Отже, що ж нам радять медики для поліпшення власної пам'яті? Давайте розглянемо як традиційні способи тренування пам'яті, так і ті, що можуть Вам видатися незвичайними.
Зарядка
З самого дитинства нам кажуть, що зарядка - дуже корисна, і виконувати ранішні вправи просто необхідно. В принципі, якщо Ви до цих пір не робите зарядку, саме час подумати про те, щоб почати виконувати вправи. Це потрібно не тільки для фізичного здоров'я, але і для психічного. У сенсі, фізичні вправи позитивно впливають на настрій, плюс покращують пам'ять.
І це не вигадка, а результати дослідження медиків відразу декількох країн. Крім того, людям середнього і старшого віків (та і не тільки їм) не варто аж надто налягати на калорійні продукти - це може не найкраще вплинути на пам'ять.
Жувальна гумка

Вірите Ви в це чи ні, але доведено, що жувальна гумка - вірніше, сам процес жування, покращує пам'ять. Принаймні, результати двох серйозних медичних досліджень показують саме це.
У дослідженнях брали участь добровольці, яких розділили на дві команди - перша обходилася без жувальної гумки, другу команду забезпечували жуйкою в необмежених кількостях. До початку експерименту вчені виконали ряд тестів, мета яких - дізнатися особливості пам'яті учасників експерименту. Через деякий час тести були проведені повторно, і виявилось, що у тих, хто жував гумку, пам'ять дещо краща, ніж у тих, хто обходився без неї. Природно, ручатися за те, що ці експерименти виконані по всіх правилах науки, CIKAVO ніяк не може.
Денний сон
Так, медики ручаються, що денний сон покращує загальне самопочуття організму, включаючи нормалізацію роботи мозку. Якщо регулярно дрімати вдень (не півдня спати, а дрімати пів-годинки - годинку), то, як запевняють лікарі, пам'ять істотно покращиться. Крім того, денний сон здатний поліпшити наш психічний стан - тобто вплив стресів все ж таки нівелюється. Але, звичайно, далеко не всім вдається поспати вдень. Варто повторитися, що ми не згадували найбільш традиційні способи поліпшення пам'яті, включаючи тренування нашого мозку. Цікаво було б почути Ваші власні поради - що конкретно вам допомагає покращувати пам'ять, або просто триматися на рівні? Цікаве про пам'ять: http://www.oleksandrdadak.com/porady/yak-pokraschyty-pamyat-abo-operatsiya-zapamyataty-vse.html http://www.edetika.ru/metodi-razvitiya-pamyati.html

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi